Zapraszamy na dializy wakacyjne do Fondi, miasta w prowincji Lacjum, w połowie drogi między Rzymem a Neapolem, co czyni go idealnym punktem wyjścia do zwiedzania dwóch najpiękniejszych miast Włoch. Przed budową autostrady między tymi ostatnimi miastami pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku Fondi było ważną osadą na rzymskiej Via Appia, która stanowiła główne połączenie Rzymu z większą częścią południowych Włoch. Fondi to główne miasto Równiny Fondi (po włosku Piana di Fondi), małej równiny pomiędzy górami Ausoni i Aurunci a Morzem Tyrreńskim. Równina obejmuje trzy jeziora i jest bardzo żyzna rolniczo. Szczególnie bogate w sztukę i kulturę Fondi oferuje 15 km plaży i wspaniałe morze, zdobywcy nagrody Błękitnej Flagi. Plaża rozciąga się od Sperlonga na południowym wschodzie do Terracina na północnym zachodzie i leży wzdłuż Zatoki Gaeta, z widokiem na piękne Wyspy Poncjańskie. Charakteryzuje się dobrze zachowanym, typowym śródziemnomorskim krajobrazem wydm przybrzeżnych. Terytorium Fondi jest częściowo objęte Regionalnym Parkiem Przyrody Monti Aurunci. Do głównych atrakcji Fondi należą: zamek, przyległy Palazzo del Principe („Pałac Książęcy”), katedra św. Piotra, Collegiata di Santa Maria Assunta, średniowieczne kościoły San Domenico i San Francesco.

Warto też udać się na jednodniową wycieczkę na wyspę Ponza, największą wyspę włoskiego archipelagu Wysp Poncjańskich na Morzu Tyrreńskim. Ponza słynie z dziewiczych plaż, malowniczego piękna i niesamowitych Błękitnych Grot. Na tej pięknej wyspie znajdują się stanowiska archeologiczne sięgające czasów Egipcjan, Fenicjan i Kananejczyków. 

W odległości 14 km można też odwiedzić Sperlongę, najbardziej znaną ze starożytnej rzymskiej groty morskiej odkrytej na terenie Willi Tyberiusza, w której znajdują się ważne i spektakularne rzeźby Sperlonga

Oferta 2024

POBYT WAKACYJNY W FONDI

dializy wakacyjne z zakwaterowaniem w apartamencie z aneksem kuchennym wyposażonym do samodzielnego przygotowywania posiłków w cenie od 55 EUR za dzień za 2 osoby.

Przykłady apartamentów do samodzielnej rezerwacji:

GREEN HOUSE https://greenhouse.bedsandhotels.com/#services

LA CASA DI ELIDE https://www.casadielide.it/

transfer z lotniska w Rzymie lub Neapolu do hotelu oraz transfer na dializy do uzgodnienia

stacja dializ DIAVERUM w Fondi: https://www.diaverum.it/it/it/clinic-container/centro-rene-di-fondi2/

dializy rozliczane w oparciu o europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ

Bilety lotnicze do kupienia na stronie RYANAIR: https://www.ryanair.com/pl/pl

POLECAMY KUCHNIĘ FONDI

Kuchnia Fondi i prowincji łacińskiej jest pod silnym wpływem tradycji rzymskich i neapolitańskich. Jest dobrze znana ze świeżych owoców morza, mlecznej mozzarelli, solankowych oliwek, świeżych i suszonych makaronów. Fondi znane jest także z doskonałego wina, typowego dania „dorsz z pieczoną papryką” oraz Zavardelli. Danie to wywodzi się z tradycji chłopskiej, która charakteryzuje się typowymi letnimi warzywami wyhodowanymi w ziemi. Często były to resztki posiłków, które jedni trzymali w piwnicach, inni w ceramicznych lub porcelanowych talerzach ustawianych na progach okien, ze względu na zimną powierzchnię marmuru. 

Galeria

Opiekun ofert: Przemysław Grabowski tel. 663 327 001; rezerwacja@dializywakacyjne.pl