DIALIZY WAKACYJNE W AUSTRII:

– Wiedeń

– Salzburg

– Zell am See

– Innsbruck i okolice

Wiedeń

Ze swoimi wyniosłymi pałacami, krętymi brukowanymi uliczkami i eleganckimi kawiarniami Wiedeń jest przesiąknięty historią. Jest również w czołówce jeśli chodzi o wyznaczanie nowych trendów architektury i sztuki współczesnej oraz nowych gustów kulinarnych. Nie tylko trzyma się swoich tradycji, ale łączy je z nowoczesnością, od tradycyjnych strojów damskich tzw. Dirndls z motywami pop-artu lub punkowymi ćwiekami po ręcznie robione pączki o smaku Tortu Sachera oraz inspirowane kawiarnie w stylu neo-retro. Do najpopularniejszych zabytków Wiednia należą: Katedra świętego Szczepana, Zamek Hofburg i Heldenplatz, Belweder, Pałac Schönbrunn, Biblioteka Narodowa, Ratusz i wiele innych. Warto wybrać się również na wzgórze Kahlenberg na terenie lasu wiedeńskiego. Znajduje się tam Sanktuarium Jana III Sobieskiego. wybawiciela Wiednia przed najazdem Turków oraz kościół prowadzony przez polskich księży. Wyjątkową atrakcją zarówno dla dorosłych i dzieci jest Prater, wesołe miasteczko położone w pięknym parku wiedeńskim ze słynnym 'Diabelskim Młynem’ z którego można podziwiać panoramę miasta.

Salzburg

Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco i znane z tego, że urodził się w nim kompozytor wszechczasów Wolfgang Amadeusz Mozart. Salzburg zachwyca idealną harmonią przyrody i architektury, sztuki i kultury, tradycji i nowoczesności w malowniczej scenerii gór i jezior. Do najpopularniejszych zabytków należą Pałac Hellbrunn, Twierdza Hohensalzburg i Stare Miasto, które można zwiedzić 'śladami Mozarta’, słuchając gry ulicznych muzyków w akompaniamencie końskich kopyt.

Zell am See

Zell am See to idylliczne górskie miasteczko nad jeziorem z ośnieżonymi szczytami. Idealne dla miłośników białego szaleństwa oferuje zimą wspaniałe, szerokie trasy a latem wędrówki górskimi szlakami z zapierającymi dech widokami lub wypoczynek nad jeziorem.

Rezerwacja: Przemysław Grabowski tel. 663 327 001; rezerwacja@dializywakacyjne.pl