Wyświetl film

 

Szczęśliwie wróciliśmy z wakacji w Estoril w Portugalii, które miały miejsce w terminie od 2 do 16 października 2022r Zwiedziliśmy Lizbonę, Cascais i Sintrę a niektórzy pacjenci z rodzinami wybrali się nawet do Fatimy. Mieszkaliśmy w przestronnych apartamentach w uroczym hotelu „Clube do Lago” z basenem a gościnna stacja dializ „Diaverum” znajdowała się nieopodal.  Pogoda i humory dopisały a pacjenci wystawili nam bardzo dobrą opinię za organizację wyjazdu więc w przyszłym roku planujemy nasz kolejny wyjazd we wrześniu 2023r, tym razem w okolice Porto.

Tu byliśmy

Lizbona to jedno z najwspanialszych miast na świecie, w pierwszej 10-tce wg. przewodnika Lonely Planet. Klimat Lizbony tworzy niesamowita architektura, wąskie uliczki, rozległe plaże, a także wzgórza, na których położone jest miasto. W stolicy Portugalii nie czuć klimatu wielkiej metropolii. To urokliwe miejsce, w którym między budynkami powiewa pranie, żółty tramwaj numer 28 pnie się do góry wąskimi drogami, a z knajp dobiegają dźwięki portugalskiej muzyki fado. Do największych cudów architektury Lizbony można zaliczyć katedrę Sé, klasztor Hieronimitów oraz współczesny dworzec kolejowy Gare do Oriente.

Sintra to kolejne wspaniałe miejsce. Krajobraz kulturowy Sintry został wpisany na listę UNESCO. Każdego roku zabytki i atrakcje turystyczne Sintry zachwycają turystów z całego świata. Nie przypadkowo – są one przepiękne. Do tych najważniejszych zabytków Sintry należą m.in. Pałac Pena w Sintrze, Pałac Narodowy w Sintrze, Zamek Maurów oraz tajemniczy park z niezwykłą studnią, czyli Quinta da Regaleira. Warto również zobaczyć centrum Sintry z kolorowymi uliczkami, licznymi miejscami sprzedającymi wiśniowy likier ginjinha oraz lokalne słodkości.

Cascais, w pobliżu którego zlokalizowany jest hotel dla naszych gości to jedno z najważniejszych kurortów na lizbońskim wybrzeżu. To tradycyjne, urocze portugalskie miasteczko. Wśród uliczek zabytkowego centrum znajdują się imponujący fort, liczne muzea oraz tętniące życiem bary i restauracje nadające Cascais ożywioną wakacyjną atmosferę.

Galeria