Hiszpania ze swoim Flamenco, Paellą i Sangrią od dawna jest ulubionym celem turystów. Posiada też ponad 50 stacji dializ w całym kraju. Wymieniamy jedynie najpopularniejsze miejsca, w których można zarezerwować dializy wakacyjne.

DIALIZY WAKACYJNE W HISZPANII:

Malaga

Malaga to tętniące życiem portowe miasto na słonecznym wybrzeżu Hiszpanii zwanym Costa del Sol. To jedno z najstarszych miast Europy, pełna tradycji i kultury stolica Flamenco oraz rodzinne miasto Pabla Picasso. Nadzwyczajny urok Malagi tworzą śródziemnomorski port oraz wąskie uliczki gdzie staroświeckie sklepy mieszają się na przemian z nowoczesnymi barami i uroczymi placykami. Na miłośników zwiedzania czekają zabytki światowej klasy pamiętające czasy panowania Rzymian czy Maurów a na miłośników kuchni bogaty wybór ryb, owoców morza, świeżych owoców i warzyw, serów i wyrobów mięsnych. Również okolice Malagi mają wiele do zaoferowania począwszy od małych, typowo andaluzyjskich 'białych’ wiosek i miasteczek do słynnych miast Sewilli i Granady ze słynnym, zabytkowym zespołem pałacowym Alhambra czy do kosmopolitycznego Gibraltaru.

Torremolinos/Banalmadena/Fuengirola

Torremolinos znajduje na zachodnim brzegu zatoki Malagi, za pasmem górskim Sierra de Mijas. Główną cechą Torremolinos są plaże, których linia brzegowa ciągnie się przez prawie 7 km. Stacja dializ jest dogodnie zlokalizowana dla osób przebywających w Torremolinos i sąsiednich kurortach Benalmadena i Fuengirola.

Sewilla

Sewilla to miasto z bogatym dziedzictwem arabskim, o czym świadczy kilka imponujących historycznych budynków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa. Przez większość roku skąpane w nastrojowym słońcu, jest to miasto uczuć i widoków, wywołującymi o różnych porach roku bardzo kontrastowe nastroje: uroczysty w czasie obchodów Wielkiego Tygodnia (Semana Santa), zalotny na wiosenną fiestę i usypiający na duszące upały lato.

Barcelona

Ta zapierająca dech w piersiach stolica Katalonii to kosmopolityczne śródziemnomorskie miasto z bogatym dziedzictwem historyczno-artystycznym i ważnym bogactwem kulturowym. Miasto przesiąknięte architekturą i sztuką Gaudiego, spośród których nie można przeoczyć największego dzieła mistrza 'Sagrady Famnilia’ oraz parku Guell oraz domu Casa Battlo. Z kolejki linowej nad miastem na Montjuic można podziwiać panoramę wraz z portem morskim. Montjuic, kompleks pałacowo- muzealno-parkowy ze spektakularnym widokiem na miasto ora fontanną u podnóża zmieniającą barwy w rytm puszczanej po zmroku muzyki. Dodatkową atrakcją miasta jest nowy obszar Fira Barcelona Gran Via oraz słynny stadion sportowy Camp Nou.

Madryt

Madryt jest stolicą Hiszpanii i jest jej największym miastem. To stolica bardzo kosmopolityczna i wyrafinowana, pełna bardzo wykształconych najbogatszych ludzi w Hiszpanii. Madryt kipi energią jak tylko może stolica. Od Puerta del Sol i bulwaru Gran Vía po Plaza de España, Malasaña, Chueca i stadion Realu Madryt – miasto się porusza i wszystko dzięki postawie mieszkańców Madrytu zwanych Madrilenios z zamiłowaniem do spotkań towarzyskich, wyjścia na ulicę i wykorzystywania do maksimum każdej minuty. Spośród wielu miejsc wartych odwiedzenia warto wymienić: Plaza de Espana, Plaza de Oriente, Plaza Mayor, Ratusz Miejski i Park Retiro, pełen pięknych zakątków. Warto usiąść też w jednej z restauracji na świeżym powietrzu i spróbować słynnej kanapki z kalmarami.

Majorka

Majorka to najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, zwana często perłą Hiszpanii. Przejrzyste, turkusowe niebo i lazurowe morze w zestawieniu z górami, które okalają wdzierające się w głąb lądu zatoki tworzą niebiańską scenerię. Łagodny i ciepły klimat śródziemnomorski stwarza idealne warunki do uprawy licznych drzew cytrusowych, winogron i fig, które wraz z zielonymi gajami oliwnymi, cedrami i palmami tworzą przepiękny, różnorodny krajobraz. Architektura Majorki zachwyca klimatyczną zabudową w stylu śródziemnomorskim z glinianymi donicami ustawionymi na chodniku i girlandami kwiatów spływającymi ze ścian domów. W ciepłe wieczory zewsząd dochodzą śpiewy i muzyka gitarowa. W kuchni da się odczuć wpływy katalońskie. Wiele potraw, jak na przykład zupa mallorquines czy frit mallorqui przygotowuje się w tradycyjnych glinianych garnkach. Warto także skosztować sobrasada czyli tutejszej pikantnej kiełbasy suszonej oraz ensaimadas, słodkich bułeczek drożdżowych w kształcie ślimaka czy też cocos de patats czyli pączków z ziemniaków. Specjalnością Majorki jest wyrabiany od pokoleń w dolinie Soller likier pomarańczowy. To wszystko czyni z Majorki jedno z ulubionych destynacji wakacyjnych.

Teneryfa

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich położona na Oceanie Atlantyckim z wyjątkowym klimatem 'wiecznej wiosny’ ocenianym jako jeden z najlepszych klimatów na świecie. Wyspa niesamowicie różnorodna, posiadająca nie tylko przepiękne plaże ale również pasma górskie wraz z najwyższym szczytem całej Hiszpanii – wulkanem Teide. W tego powodu na Teneryfie występuje bardzo zróżnicowana fauna i flora a wiele z gatunków można spotkać tylko tutaj. Prawie połowa tej wyjątkowej wyspy objęta jest przez państwo ochroną, w tym Park Narodowy Teide w zapierającymi dech formacjami skalnymi oraz przepięknymi widokami na góry i morze a także inne parki naturalne, rezerwaty i pomniki przyrody. Na Teneryfie znajdujemy także bogatą spuściznę historyczną i kulturową. Światowej sławy miasteczko La Laguna, będące pod patronatem Unesco pamiętające czasy podboju rdzennych mieszkańców przez Hiszpanów posiada wiele cennych zabytków i pamiątek po minionej epoce. To wszystko czyni Teneryfę tak atrakcyjną i niezapomnianą.

Rezerwacja: Joanna Bernet tel. 661 377 109; info@dializywakacyjne.pl