Odtwórz wideo

Zapraszamy na dializy wakacyjne na Południe Sycylii do miejscowości Ragusa. Szerokie piaszczyste plaże oraz kultowe miejsca objęte patronatem Unseco jak Syrakuzy, Modica i Ragusa Ibla to gwarancja niezapomnianych wakacji. Na amatorów mocnych wrażeń czeka Wulkan Etna a na koneserów architektury Katania, do których stacja dializ organizuje wycieczki z opiekunem mówiącym w języku polskim. 

Hitem roku 2023 będzie wycieczka katamaranem na Maltę!

Oferta

  • dializy wakacyjne z zakwaterowaniem w apartamencie z aneksem kuchennym wyposażonym do samodzielnego przygotowywania posiłków
  • transfer z lotniska w Katanii do hotelu oraz transfer powrotny na lotnisko
  • transport na dializy do stacji stacji dializ Iblea Medica w miejscowości Ragusa
  • dializy rozliczane w oparciu o europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ
  • personel polskojęzyczny na stacji dializ
  • wycieczki dla pacjentów min. na wulkan Etna, do Katanii, do Syrakuz (miasto Archimedesa) oraz HIT roku 2023 – wycieczka katamaranem na Maltę!

 

Program wycieczki na Maltę

08:00 Wypłynięcie z portu Pozzallo, 09:45 Przypłynięcie na Maltę do Valetty

Wycieczka z przewodnikiem zaczyna się od Valletty, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także Europejskiej Stolicy Kultury w 2018 roku.  Strategicznie położone w sercu Morza Śródziemnego miasto Valletta jest namacalnym świadectwem wielkości i ponad stuletniej historii Joannitów, którzy je założyli i upiększyli. Gdy tylko wjedziesz do miasta, natychmiast urzeknie Cię majestat budynku Parlamentu, klejnot współczesnej architektury zaprojektowany przez wybitnego włoskiego architekta Renzo Piano.

Czas wolny, a następnie możliwość lunchu (nie wliczony w cenę). Valletta oferuje szeroki wybór restauracji do wyboru.

Po przerwie udajemy się do ogrodów Upper Barracca, z których możemy podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Wielki Port i jego majestatyczne fortyfikacje, które odegrały bardzo ważną rolę w historii Malty.             

Z Valletty udamy się do średniowiecznego miasta Mdina, dawnej stolicy Malty. Spacerując ulicami miasta, można uchwycić różne style architektoniczne otaczających je budynków. Od budowli sycylijsko-normańskich przechodzących przez barokowe dzieła aż po mury obronne podbite przez fantastyczną panoramę, z której widać większą część wyspy.

18.30 Wypłynięcie z portu Valletty; 20.15 Przypłynięcie do portu Pozzallo   

 

Galeria

Opiekun oferty: Przemysław Grabowski tel. 663 327 001; rezerwacja@dializywakacyjne.pl