Zapraszamy na dializy wakacyjne na Wschodnią Sycylię do uroczych sycylijskich miasteczek: Barcellona Pozzo di Gotto oraz Brucoli.

Pierwsze z nich, Barcellona Pozzo di Gotto to miasto na północnym wybrzeżu Sycylii, 40 km od Messyny w kierunku Palermo. Znajduje się w pobliżu pięknego wybrzeża z plażami do wyboru w odległości od 12 do 25 km. Pierwsze osady Barcellona Pozzo di Gotto sięgają epoki brązu i żelaza. To małe miasteczko miało ogromne znaczenie w czasie dominacji Normanów. Faktycznie Normanowie zbudowali słynny Klasztor Matki Bożej, który uważany jest za jedną z najważniejszych starożytnych budowli na terenie całej Messyny. Jednym z najciekawszych zabytków wsi jest Teatr Mandanici, zbudowany w 1844 roku. Był to drugi najważniejszy teatr w całej okolicy, a jego nazwa pochodzi od słynnego muzyka Placido Mandanici, który urodził się i wychował w mieście. W Barcellona Pozzo di Gotto znajduje się wiele obiektów sakralnych i ważnych, charakteryzujących się imponującym stylem barokowym z pięknymi dekoracjami. Warto odwiedzić też Muzeum Etnohistoryczne Nello Cassata, nazwane na cześć najważniejszego poety i historyka miasta. Wewnątrz muzeum znajduje się dokładna rekonstrukcja czterdziestu pięciu starożytnych warsztatów rzemieślniczych, wypełnionych około dwudziestoma tysiącami starożytnych narzędzi i przedmiotów.
W półtorej godziny jazdy możesz odwiedzić piękną Taorminę w kierunku Katanii lub niesamowite Cefalu w kierunku Palermo.

Brucoli pachnie morzem, słońcem i Sycylią. Starożytna i urzekająca nadmorska wioska w prowincji Syrakuzy, wspaniały obszar, bogaty w echa historyczne i krajobrazy o rzadkiej urodzie. Położony pomiędzy Katanią i Syrakuzami, zaledwie 7 km od Augusty na wybrzeżu Morza Jońskiego, może być dobrą bazą wypadową do zwiedzania pobliskiej okolicy z pięknymi plażami. Zamek Brucoli to aragoński zamek zbudowany w 1467 roku przez Giovanniego Cabasrtidę z Barcelony, który wykorzystywał ten budynek jako straszne więzienie. W promieniu 40 km można podziwiać Syrakuzy, ponadczasowe piękno Sycylii. Ruiny starożytnej Grecji wznoszą się wśród bujnych sadów cytrusowych, kawiarniane stoły rozciągają się na olśniewające barokowe place, a średniowieczne boczne uliczki w kolorze miodu prowadzą w dół do błyszczącego błękitnego morza. Jej „dawno, dawno temu” rozpoczyna się w roku 734 p.n.e., kiedy to koloniści korynccy wylądowali na wyspie Ortygia (Ortigia) i założyli osadę, zakładając cztery lata później miasto na kontynencie. Prawie trzy tysiące lat później ruiny tego wówczas nowego miasta tworzą Parco Archeologico della Neapolis, jedno z największych stanowisk archeologicznych na Sycylii. Po drugiej stronie wody od lądu Ortygia pozostaje najpiękniejszym zakątkiem Syrakuz, głęboko klimatyczną dzielnicą ze stale rosnącym legionem fanów zachwyconych pięknymi ulicami oraz atrakcyjnymi restauracjami, napojami i sklepami.
W odległości 50 km nie można przegapić Katanii, całego hałasu, chaosu i niechlujstwa, które uderzają gościa na pierwszy rzut oka. Katania ma silny przyciąganie magnetyczne. To Sycylia w jej młodości, miasto pełne chłodnych i szorstkich barów, obfitości energii i ziemskiego ducha, ostro kontrastujące z arystokratyczną atmosferą Palermo. W Katanii nie można przegapić: katedry, po prostu pięknej budowli, arcydzieła architektury normańskiej i barokowej, zamku Ursino, reliktu z XIII wieku, który został zbudowany jako część Królestwa Sycylii przez cesarza Fryderyka II. Zespół klasztorny benedyktynów położony w centrum Katanii jest jednym z najważniejszych i największych przykładów tego typu w Europie. Klasztor ten, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest oszałamiającym dziełem architektury i został założony w 1558 roku. Wreszcie, chroniony przez UNESCO wulkan Etna – największy i najbardziej aktywny w Europie.

Oferty 2024

1) POBYT WAKACYJNY W BARCELLONA POZZO DI GOTTO

dializy wakacyjne z zakwaterowaniem w apartamencie z aneksem kuchennym wyposażonym do samodzielnego przygotowywania posiłków lub pokój ze śniadaniem od 40 EUR za dzień za 2 osoby.

Przykłady apartamentów:

https://www.hotel.info/it/hotel-george—barcellona-pozzo-di-gotto/hotel-572145/

https://www.booking.com/Share-yb8aAv

https://www.ancorabianca.it/

transfer z lotniska w Katanii do hotelu oraz transfer powrotny na lotnisko za opłatą

stacja dializ DIAVERUM w Barcellona di Gotto: https://www.diaverum.com/corporate/en/clinic-container/centro-rene-di-barcellona-pozzo-di-gotto/

transport na dializy do stacji stacji dializ gratis

dializy rozliczane w oparciu o europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ

Bilety lotnicze do kupienia na stronie RYANAIR: https://www.ryanair.com/pl/pl

2) POBYT WAKACYJNY W BRUCOLI

dializy wakacyjne z zakwaterowaniem w apartamencie z aneksem kuchennym wyposażonym do samodzielnego przygotowywania posiłków lub pokój ze śniadaniem od 50 EUR za dzień za 2 osoby.

Przykłady apartamentów:

https://www.brucolimare.com/

http://www.bebrucoli.com/

https://www.capocampolato.com/

transfer z lotniska w Katanii do hotelu oraz transfer powrotny na lotnisko za opłatą

stacja dializ DIAVERUM w Brucoli: https://www.diaverum.it/it/it/clinic-container/centro-rene-di-brucoli2

transport na dializy do stacji stacji dializ gratis

dializy rozliczane w oparciu o europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ

Bilety lotnicze do kupienia na stronie RYANAIR: https://www.ryanair.com/pl/pl

Galeria

Opiekun ofert: Przemysław Grabowski tel. 663 327 001; rezerwacja@dializywakacyjne.pl