Zapraszamy na dializy wakacyjne do Katanii,  uroczego i pełnego energii miasta ze wspaniałym starym centrum. Miasto Katania to duży kompleks miejski z pięknym historycznym centrum, idealny na kulturalne i rozrywkowe wakacje. Urocze i nieco chaotyczne to energetyczne miasto, prawdopodobnie ze względu na masową obecność populacji studenckiej, jest pełne barów, klubów i restauracji, oferujących wiele możliwości spotkań towarzyskich, a także zwiedzania kulturalnego. Często nazywana „miastem, które powstało z popiołów”, Katania zawdzięcza swoją obecną świetność dwóm klęskom żywiołowym, które miały miejsce pod koniec XVII wieku: niszczycielska erupcja Etny w 1669 r. pokryła miasto lawą, a następnie trzęsienie ziemi w 1693 r. wstrząsnęło miasto na ziemię. Po tych wydarzeniach Katania musiała zostać całkowicie odbudowana. Dla wspaniałego historycznego centrum podjęto wszelkie środki antysejsmiczne: proste i szerokie ulice, duże place jako kryjówki na wypadek kolejnego trzęsienia ziemi oraz solidne i mocne budynki. Chroniony przez UNESCO wulkan Etna – największy i najbardziej aktywny w Europie – od wieków jest przekleństwem i błogosławieństwem Katanii ze względu na powtarzające się erupcje i żyzną glebę na jej zboczach. w Katanii warto odwiedzić Katedrę,  arcydzieło architektury normańskiej i barokowej oraz Zamek Ursino, zabytek z XIII wieku, który został zbudowany w ramach Królestwa Sycylii przez cesarza Fryderyka II. Prawdziwie oszałamiającym dziełem architektury jest natomiast położony w centrum miasta zespół klasztorny benedyktynów, jeden z najważniejszych i największych przykładów tego typu w Europie. Klasztor ten, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, został założony w 1558 roku. 

Oferta 2024

POBYT WAKACYJNY W KATANII

dializy wakacyjne z zakwaterowaniem w apartamencie z aneksem kuchennym wyposażonym do samodzielnego przygotowywania posiłków lub pokój ze śniadaniem od 40 EUR za dzień za 2 osoby.

Przykłady apartamentów:

http://www.etnaseahouse.com/

http://www.michelangelocatania.com/

https://www.plazahotelcatania.it/posizione/

transfer z lotniska w Katanii do hotelu oraz transfer powrotny na lotnisko za opłatą

stacja dializ DIAVERUM w Katanii: https://www.diaverum.pl/pl/pl/osrodki_dializ/centro-rene-di-catania-dial2/

transport na dializy do stacji stacji dializ gratis

dializy rozliczane w oparciu o europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ

Bilety lotnicze do kupienia na stronie RYANAIR: https://www.ryanair.com/pl/pl

POLECAMY KUCHNIĘ SYCYLIJSKĄ

Kuchnia sycylijska to fuzja smaków i wpływów różnych kultur, które rządziły wyspą na przestrzeni wieków, takich jak Grecy, Arabowie, Normanowie i Hiszpanie. Jednym z najbardziej kultowych dań sycylijskich są arancini, czyli smażone kulki ryżowe nadziewane serem, mięsem lub warzywami, nie mówiąc już o caponacie, doskonałym przykładzie zewnętrznych wpływów na kuchnię wyspy. Makaron sycylijski obejmuje świeże owoce morza, pomidory, zioła i przyprawy, a także dania takie jak pasta alla Norma i pasta con le sarde.

Sycylijskie desery zawierają migdały, pistacje, ricottę i owoce cytrusowe w cannoli, cassata i innych wypiekach. Orzeźwiającym przysmakiem na gorące letnie dni jest granita, półmrożony deser z sokiem owocowym, cukrem i lodem. Granitę często podaje się z brioszką, miękkim i maślanym chlebem, na typowe sycylijskie śniadanie.

Galeria

Opiekun ofert: Przemysław Grabowski tel. 663 327 001; rezerwacja@dializywakacyjne.pl