Belgia

DIALIZY WAKACYJNE W BELGII:

– Bruksela

– Antwerpia

– Brugia

Bruksela

To elegancja stolica Belgii z prawdziwie mieszczańskim charakterem pełnym pięknych secesyjnych budynków, sklepów ze starociami i ciekawych muzeów. Najwięcej zabytkowych kamienic znajduje się w centrum, w dawnym średniowiecznym mieście, od Placu Męczenników aż do Mannekin Pis (Siusiającego Chłopca), symbolu miasta. Większość z kamienic znajdujących się przy rynku na Grand Platz posiada na fasadzie charakterystyczny element zdobniczy, od którego budynki biorą swoja nazwę. Jest tu 'Dom lisa’, 'Dom róży’, 'Dom worka’, 'Dom taczki’ i 'Dom wilczycy’. Warto odwiedzić też Wzgórze Katedralne Treurenberg, na którym wznosi się Katedra św. Michała i św. Guduli. Dla miłośników sztuki nie zabraknie też atrakcji na Wzgórzu Sztuki i w Pałacu Królewskim. Odwiedzając Brukselę można zobaczyć wiele popularnych postaci komiksowych, w tym Asteriksa i Obeliksa, czy Tin Tina, jako olbrzymie murale na ścianach, albowiem w żadnym innym kraju nie ma tylu twórców komiksów. Stolica Belgii znana jest również z czekolady, piwa i frytek, które uznawane są tutaj za najlepsze na świecie.

Antwerpia

W portowej Antwerpii znajdziemy wiele atrakcji. Pierwszą z nich jest wspaniały dworzec kolejowy, który ze względu na swoją nadzwyczajną architekturę bywa określany mianem Kolejowej Katedry. Kolejny z nich to, wpisany na Listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO, renesansowy Ratusz czyli Stadhuis van Antwerpen znajdujący się na Rynku. W Antwerpii znajdziemy również najwyższy obiekt sakralny na świecie, Katedrę Najświętszej Marii Panny oraz muzeum Rubensa przerobione z jego domu. Atrakcją turystyczną godną polecania jest również najstarszy budynek w Antwerpii, Zamek Het Steen oraz zabytkowe centrum handlowe Stadsfeestzaal. Nad miastem góruje zaś ciekawa bryła muzeum MAS – Museum aan de Stroom, wysoka na 65 metrów. Podczas pobytu warto pospacerować nad wodą podziwiając architekturę miasta oraz po dzielnicy Zurenborg znanej ze spokojnej atmosfery i secesyjnej zabudowy.

Brugia

To piękne miasto z niepowtarzalną atmosferą. Liczne kanały sprawiają, że Brugia nazywana jest „flamandzką Wenecją” a brukowane uliczki i ceglana zabudowa przenosi odwiedzającego do średniowiecza! Brugia ma też wielki i wspaniały rynek Grote Markt, który jest sercem miasta z pięknymi kamienicami i słynną dzwonnicą Belfort van Brugge. Za dnia Brugię można oglądać z łodzi turystycznej zaś wieczorem miasto staje się idealnym miejscem na romantyczny spacer. Swoistą ciekawostką i dodatkowo oazą spokoju jest Beginaż, miejsce, w którym mieszkały świeckie siostry miłosierdzia. Godny polecenia jest również targ rybny Vismarkt, ulubione miejsce dla miejscowych i turystów, w którym można zarówno kupić jak i zjeść świeże ryby.

Rezerwacja: Joanna Bernet tel. 661 377 109, info@dializywakacyjne.pl