Indywidualny pobyt na dializach w Portugalii w okolicach Porto w miejscowośći Amarante. Samolotem z Krakowa po 3,,5 godz. wylądowaliśmy w Porto a następnie metrem do centrum miasta (stacja Campania ) i tam autobusem dotarliśmy do Amarante (65 km.) gdzie czekał na nas kierowca taksówki, który zawiózł i pomógł nam zanieść bagaże do hotelu. Amarante to piękna miejscowość położona nad brzegiem rzeki Tamega. Nasz pobyt przypadł na 22 października do 5 listopada 2023 r. Pogoda była w kratkę. 

Głównym celem naszej podróży było zwiedzenie drugiego co do wielkości miasta Porto w Portugalii oraz możliwość odwiedzenia Katedry Św Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii (230 km od Porto 3 godziny autobusem). Jest to jedno z trzech najważniejszych chrześcijańskich celów pielgrzymkowych. Załączone zdjęcie wykonane jest właśnie w tej Katedrze.

Bardzo dobre warunki hotelowe w Casa di Fontanario, blisko do terminala autobusowego (10 min. pieszo) jak i do stacji dializ (12 min pieszo). Zapewniony był transport ambulansem na dializy.Stacja dializ Diaverum Amarante to nowa stacja otwarta w 2022 roku zlokalizowana blisko centrum miasta. Klinika jest z doskonałym ośrodkiem medycznym wyposażonym w najnowszy sprzęt. Zespól kliniki złożony z lekarzy pielęgniarek pracowników socjalnych w pełni skupia się na zapewnieniu doskonałych warunków. Specjalne podziękowania należą się dla Pana Przemysława Grabowskiego za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.