Majorka to najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, zwana często perłą Hiszpanii. Przejrzyste, turkusowe niebo i lazurowe morze w zestawieniu z górami, które okalają wdzierające się w głąb lądu zatoki tworzą niebiańską scenerię. Łagodny i ciepły klimat śródziemnomorski stwarza idealne warunki do uprawy licznych drzew cytrusowych, winogron i fig, które wraz z zielonymi gajami oliwnymi, cedrami i palmami tworzą przepiękny, różnorodny krajobraz.

Architektura Majorki zachwyca klimatyczną zabudową w stylu śródziemnomorskim z glinianymi donicami ustawionymi na chodniku i girlandami kwiatów spływającymi ze ścian domów. W ciepłe wieczory zewsząd dochodzą śpiewy i muzyka gitarowa. W kuchni da się odczuć wpływy katalońskie. Wiele potraw, jak na przykład zupa mallorquines czy frit mallorqui przygotowuje się w tradycyjnych glinianych garnkach. Warto także skosztować sobrasada czyli tutejszej pikantnej kiełbasy suszonej oraz ensaimadas, słodkich bułeczek drożdżowych w kształcie ślimaka czy też cocos de patats czyli pączków z ziemniaków. Specjalnością Majorki jest wyrabiany od pokoleń w dolinie Soller likier pomarańczowy.

Stolica wysypy Palma de Mallorca posiada szereg zachowanych struktur kolonialnych, które łączą roślinność i starożytną architekturę. Katedra La Seu z zapierającą dech w piersiach zdobną fasadą i swym położeniem nad morzem jest jedną z trzech największych w Europie. Inne główne atrakcje to Pałac Królewski Amudaiana czy Plaza Mayor , oferująca typową gastronomię i liczne pamiątki.

To wszystko czyni z Majorki jedno z ulubionych destynacji wakacyjnych.

Oferta

Stacja dializ DIAVERUM ofertuje Państwu dializy gościnne przez cały rok w oparciu o kartę EKUZ w dwóch lokalizacjach:

Stacja dializ Diaverum Palma

Stacja dializ Diaverum Palma

Carrer de Josep Motta, 3
07008 Palma

Stacja dializ Diaverum Inca

Stacja dializ Diaverum Inca

Av. Rei Jaume II, 25
07300 Inca

Opiekun oferty: Joanna Bernet tel. 661 377 109; info@dializywakacyjne.pl

Jak załatwić wyjazd na Majorkę z dializami:
1) Znajdź wstępnie bilet lotniczy (tanie linie Ryanair ) – kliknij tutaj
2) Znajdź wstępnie zakwaterowanie (apartamenty i hotele):

lub udaj się do biura podróży i poproś o kompleksową ofertę (hotel, wyżywienie, bilet lotniczy)

3) Zadzwoń do nas – dokonamy rezerwacji dializ w preferowanym terminie
4) Teraz możesz wykupić bilet lotniczy i zakwaterowanie

Potrzebujesz pomocy na miejscu – zadzwoń do nas (cena połączeń jak w kraju bez dodatkowych opłat roamingowych).

Galeria